Aktualności |  Kącik porad dla rodziców


Wcześniejsze informacje z Aktualności znajdują się w Archiwum
Powierzacie nam Państwo swoje pociechy, a my codziennie, przez cały rok dokładamy wszelkich starań, aby otoczyć je opieką, stworzyć im ciekawe, radosne i bezpieczne miejsce ze wspaniałą atmosferą, gdzie każdy dzień to przygoda i ciągły rozwój ich osobowości i talentów.

W taki dzień jak dziś i małym, i dużym dzieciom życzymy mnóstwo radości, miłości i przyjaźni oraz codziennego uczenia się nowych i ekscytujących rzeczy!


* * ** * ** * *


Kochani,


Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam, aby codziennie przytrafiały się Wam wspaniałe rzeczy; aby radość, uśmiech, dobro i piękno towarzyszyły Wam w życiu i abyście szli przez nie w towarzystwie oddanych przyjaciół!* * *


W ten piękny dzień chcemy złożyć wspaniałym Mamom najserdeczniejsze życzenia szczęścia, wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu, wytrwałości w pełnieniu matczynych obowiązków i wielkiej pociechy z dzieci!* * *


Czy można w prosty, zabawny i użyteczny sposób przekazać dzieciom takie wartości, jak koleżeństwo, współpraca, uczciwość, wytrwałość?


Tak, właśnie temu służy cykl zabaw psychoedukacyjnych „Z PRZEDSZKOLAKIEM W ŚWIAT WARTOŚCI”, realizowany w naszym przedszkolu.


Oto przykład przebiegu spotkania w grupie dzieci starszych:


Siadamy w kręgu i rozmawiamy na temat rywalizacji (czy lubicie wyścigi?) i współpracy (czy lubicie robić coś razem?). Zastanawiamy się co jest trudniejsze – rywalizacja czy współpraca, a także co przynosi więcej radości i dlaczego? Następnie prowadząca proponuje dzieciom zabawę detektywistyczną, stawiając przed nimi pięć przedmiotów pożyczonych z torebki jednej z przedszkolnych cioć. Grupa ma za pomocą dedukcji wspólnie ustalić do kogo one należą (nauczyciel pełni rolę moderatora dyskusji). Zabawę kończy podsumowanie. W ten sposób przedszkolaki w praktyce poznają zasadę „co dwie głowy, to nie jedna”, uczą się dedukcji, poznają moc współpracy i pułapki myślenia grupowego.Przykład przebiegu spotkania w grupie dzieci młodszych:


Siadamy w kręgu, dzieci słuchają i oglądają treść książeczki „W kieszonce” Iwony Chmielewskiej. Następnie prowadząca proponuje dzieciom zabawę, w której dzieci kolejno, zakładając fartuszek z kieszonką, znajdują w niej (ukryty przez prowadzącą) drobny przedmiot. Zadaniem przedszkolaka jest rozpoznanie skąd on pochodzi i gdzie jest jego miejsce. Każde dziecko odkłada przedmiot na miejsce, grupa kibicuje. Zabawę kończy podsumowanie. W ten sposób maluchy uczą się takich wartości jak własność i porządek. Prawda, że proste?Autorką i realizatorką naszego cyklu zabaw psychoedukacyjnych jest Monika Walczak – psycholog, trener umiejętności społecznych, reżyser psychodramy. Pani Monika prowadzi również w naszym przedszkolu warsztaty dla rodziców oraz konsultacje psychologiczne, poprzedzone obserwacją zachowania dziecka w grupie.


* * *


Najlepsze życzenia na Święta od całej załogi Niepublicznego Przedszkola Akademia Juniora!


* * *


Międzynarodowe spotkanie w Akademii Juniora


Od 16 stycznia w naszym przedszkolu już po raz kolejny gościli studenci z odległych krajów. Tym razem przewodnikami po swoich ojczyznach byli Asmaa z Egiptu, Pedro z Brazylii i Fermando z Kolumbii.


Od poniedziałku do piątku żaki miały niepowtarzalną okazję poznać egzotyczną kulturę, piękno architektury i przyrody tych odległych krajów oraz usłyszeć brzmienie egzotycznych języków, jakimi nasi goście posługują się na co dzień. Bardzo szybko nawiązała się nić porozumienia, którą umocniły wspólne tańce i zabawy.Asmie, Pedro i Fernandowi nie przypadła do gustu zimowa aura, jednak zauroczyła ich polska gościnność, życzliwość i uczynność. Wszystkich zgodnie cieszyło olbrzymie zainteresowanie, chęć współpracy i dociekliwość naszych przedszkolaków – mamy nadzieję, że dzięki temu Polska kojarzyć będzie im się przede wszystkim z uśmiechem, ciekawością świata i gościnnością.


* * ** * ** * *


Kolejny przepis specjalnie dla Państwa!* * *


Wiemy, jak bardzo smakowały Pańśtwu "kule mocy" cioci Moniki, dlatego podajemy przepis.* * *Gluten - wróg czy przyjaciel?
Mleko - "pij, będziesz wielki"
czy "pij, będziesz kaleką"?


Jeśli i Państwo gubicie się, szukając odpowiedzi na te i podobne pytania, zapraszamy na cykl spotkań. Pani Monika Walczak z wykształcenia jest psychologiem, z zamiłowania zaś fotografką kulinarną i propagatorką naturalnej żywności.W październiku pod lupę weźmie żywność, która sprawi,
że wzrośnie IQ naszych dzieci.Przed spotkaniem z rodzicami odbędą się również zajęcia dla przedszkolaków. Pani Monika jest trenerem umiejętności psychospołecznych, pracuje warsztatowo, zajmuje się szkoleniami z zakresu bajkoterapii i psychodramy. W aktywny sposób zachęci więc nasze dzieci do zdrowego trybu życia.


W programie degustacja zdrowych przekąsek,
tym razem będą to "kule mocy".


* * *


1 września to początek nowego roku także w przedszkolu. Chociaż jest to granica umowna, to jednak wyznacza ona nowy etap w rozwoju dziecka - kolejny rok edukacji, poznawania świata i wspaniałych przygód.

Serdecznie witamy dzieci i rodziców, których już dobrze znamy; cieszymy się niezmiernie, że dołączają do nas nowi członkowie rodziny Akademia Juniora - bardzo dziękujemy za okazane zaufanie!

Naszym kochanym "absolwentom", którzy dzisiaj dzielnie wkroczyli do szkół, życzymy samych sukcesów, dużo radości, wspaniałych przyjaciół!* * *


Mamy ostatnie wolne miejsca


* * *Wcześniejsze informacje z Aktualności znajdują się w Archiwum