Archiwum Aktualności

Wróć do Aktualności
* * ** * ** * *


Drodzy rodzice, zapraszamy na spotkanie/warsztat, którego tematem, zgodnie z Państwa wyborem, będzie "ZŁOŚĆ, GNIEW, AGRESJA DZIECIĘCA - czym jest, co oznacza, jak sobie z nią radzić?"

Spotkanie poprowadzi pani Monika Walczak - psycholog w Akademii Juniora.
Termin spotkania: 27.09.2017 (środa) w godzinach 16.30-17.30
Miejsce: Akademia Juniora
Zapisy: u cioć w grupach.

Przypominamy, że rodziny naszych przedszkolaków korzystają z warsztatów bezpłatnie, natomiast zaproszone przez Państwa osoby spoza przedszkola uiszczają opłatę w wysokości 15 zł. Spotkanie odbędzie się, gdy zgłosi się minimum 15 osób.
Pozdrawiamy i do zobaczenia!* * *


Kochani,


Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam, aby codziennie przytrafiały się Wam wspaniałe rzeczy; aby radość, uśmiech, dobro i piękno towarzyszyły Wam w życiu i abyście szli przez nie w towarzystwie oddanych przyjaciół!* * *


W ten piękny dzień chcemy złożyć wspaniałym Mamom najserdeczniejsze życzenia szczęścia, wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu, wytrwałości w pełnieniu matczynych obowiązków i wielkiej pociechy z dzieci!* * *


Czy można w prosty, zabawny i użyteczny sposób przekazać dzieciom takie wartości, jak koleżeństwo, współpraca, uczciwość, wytrwałość?


Tak, właśnie temu służy cykl zabaw psychoedukacyjnych „Z PRZEDSZKOLAKIEM W ŚWIAT WARTOŚCI”, realizowany w naszym przedszkolu.


Oto przykład przebiegu spotkania w grupie dzieci starszych:


Siadamy w kręgu i rozmawiamy na temat rywalizacji (czy lubicie wyścigi?) i współpracy (czy lubicie robić coś razem?). Zastanawiamy się co jest trudniejsze – rywalizacja czy współpraca, a także co przynosi więcej radości i dlaczego? Następnie prowadząca proponuje dzieciom zabawę detektywistyczną, stawiając przed nimi pięć przedmiotów pożyczonych z torebki jednej z przedszkolnych cioć. Grupa ma za pomocą dedukcji wspólnie ustalić do kogo one należą (nauczyciel pełni rolę moderatora dyskusji). Zabawę kończy podsumowanie. W ten sposób przedszkolaki w praktyce poznają zasadę „co dwie głowy, to nie jedna”, uczą się dedukcji, poznają moc współpracy i pułapki myślenia grupowego.Przykład przebiegu spotkania w grupie dzieci młodszych:


Siadamy w kręgu, dzieci słuchają i oglądają treść książeczki „W kieszonce” Iwony Chmielewskiej. Następnie prowadząca proponuje dzieciom zabawę, w której dzieci kolejno, zakładając fartuszek z kieszonką, znajdują w niej (ukryty przez prowadzącą) drobny przedmiot. Zadaniem przedszkolaka jest rozpoznanie skąd on pochodzi i gdzie jest jego miejsce. Każde dziecko odkłada przedmiot na miejsce, grupa kibicuje. Zabawę kończy podsumowanie. W ten sposób maluchy uczą się takich wartości jak własność i porządek. Prawda, że proste?Autorką i realizatorką naszego cyklu zabaw psychoedukacyjnych jest Monika Walczak – psycholog, trener umiejętności społecznych, reżyser psychodramy. Pani Monika prowadzi również w naszym przedszkolu warsztaty dla rodziców oraz konsultacje psychologiczne, poprzedzone obserwacją zachowania dziecka w grupie.


* * ** * *


Międzynarodowe spotkanie w Akademii Juniora


Od 16 stycznia w naszym przedszkolu już po raz kolejny gościli studenci z odległych krajów. Tym razem przewodnikami po swoich ojczyznach byli Asmaa z Egiptu, Pedro z Brazylii i Fermando z Kolumbii.


Od poniedziałku do piątku żaki miały niepowtarzalną okazję poznać egzotyczną kulturę, piękno architektury i przyrody tych odległych krajów oraz usłyszeć brzmienie egzotycznych języków, jakimi nasi goście posługują się na co dzień. Bardzo szybko nawiązała się nić porozumienia, którą umocniły wspólne tańce i zabawy.Asmie, Pedro i Fernandowi nie przypadła do gustu zimowa aura, jednak zauroczyła ich polska gościnność, życzliwość i uczynność. Wszystkich zgodnie cieszyło olbrzymie zainteresowanie, chęć współpracy i dociekliwość naszych przedszkolaków – mamy nadzieję, że dzięki temu Polska kojarzyć będzie im się przede wszystkim z uśmiechem, ciekawością świata i gościnnością.


* * ** * ** * *


Kolejny przepis specjalnie dla Państwa!* * *


Wiemy, jak bardzo smakowały Państwu "kule mocy" cioci Moniki, dlatego podajemy przepis.* * *Gluten - wróg czy przyjaciel?
Mleko - "pij, będziesz wielki"
czy "pij, będziesz kaleką"?


Jeśli i Państwo gubicie się, szukając odpowiedzi na te i podobne pytania, zapraszamy na cykl spotkań. Pani Monika Walczak z wykształcenia jest psychologiem, z zamiłowania zaś fotografką kulinarną i propagatorką naturalnej żywności.W październiku pod lupę weźmie żywność, która sprawi,
że wzrośnie IQ naszych dzieci.Przed spotkaniem z rodzicami odbędą się również zajęcia dla przedszkolaków. Pani Monika jest trenerem umiejętności psychospołecznych, pracuje warsztatowo, zajmuje się szkoleniami z zakresu bajkoterapii i psychodramy. W aktywny sposób zachęci więc nasze dzieci do zdrowego trybu życia.


W programie degustacja zdrowych przekąsek,
tym razem będą to "kule mocy".


* * *


Drodzy Rodzice, Dziadkowie i Przyjaciele Akademii Juniora


Uprzejmie informujemy, że zakończenie roku przedszkolnego odbędzie się:
- w grupie młodszej we wtorek 28 czerwca o godzinie 10.00,
- w grupie starszej w czwartek 30 czerwca o godzinie 10.00.

Serdecznie zapraszamy!!!


* * *
* * *


Goście z dalekich krajów w Akademii Juniora


W dniach od 18 do 22 stycznia 2016 roku Akademia Juniora w ramach programu Międzynarodowej Wymiany Praktyk, prowadzonego przez międzynarodowe stowarzyszenie studentów AIESEC, gościła trzech przedstawicieli krajów pozaeuropejskich. Przez pięć dni nasze żaczki miały niecodzienną możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez gości z Meksyku, Indii oraz Chin.


W poniedziałek dzieci poznały egzotyczne imiona gości, dowiedziały się, z jakich krajów przyjechali, oraz jak się przywitać, pożegnać i zapytać o samopoczucie w ich ojczystych językach. Już od pierwszych chwil nawiązały się nici sympatii z naszymi gośćmi, a oni zachęcili nas do wspólnej zabawy i tańców.


We wtorek Badri, nasz gość z Indii, przedstawił bardzo ciekawą prezentację o swojej ojczyźnie; zaprezentował flagę, symbole Indii takie jak Taj Mahal, tradycyjne stroje, potrawy oraz charakterystyczne dla tego kraju zwierzęta. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach tematycznych i ruchowych, np. „Ganges i Mount Everest”, ale również poznały alfabet hindi, a chętne - także swoje imiona w tym języku.


Środa była dniem poświęconym Meksykowi. Nestor, nasz gość z Meksyku, opowiedział nam legendę o powstaniu tego państwa, pokazał flagę, tradycyjne stroje, typowe meksykańskie jedzenie, aztecką piramidę oraz jedyną w swoim stylu muzykę graną przez Mariachi „na żywo”. Nestor jest członkiem tego rodzaju orkiestry, w której gra na skrzypcach. Dzieci brały udział w wielu zabawach typowych dla ojczyzny Nestora, takich jak „Wąż i orzeł” z chustą animacyjną, zabawach muzyczno-ruchowych, np. „Dancing church” lub „Freeze” oraz w ujeżdżaniu koni „Charreada” z wykorzystaniem dużej piłki gimnastycznej. Z pomocą Nestora chętne dzieci mogły również spróbować gry na skrzypcach.


Czwartek był dniem wspólnych zabaw powadzonych przez naszych gości w języku angielskim. Żaczki miały okazję poznać takie zabawy, jak „Dwarfs and giants”, „Duck, duck, goose”, „Butterfly” oraz nauczyć się Walca Meksykańskiego. Dzieci wykonały pracę plastyczną „Sombrero” oraz zaprosiły naszych gości do wspólnego lepienia bałwana i dokarmiania ptaków.


W piątek opuścił nas Badria, a na jego miejsce dołączył gość z Chin - Shun Zhou, który podobnie jak jego poprzednicy w ciekawy sposób opowiadał nam o swoim kraju, jego kulturze i obyczajach w nim panujących.


Spotkanie z Badrią, Nestorem i Shun Zhou było dla nas wszystkim niesamowitą lekcją o kulturze i zwyczajach w nieznanych, odległych krajach. Jest to również kontynuacja naszego cyklu Mały Europejczyk i współpracy ze stowarzyszeniem studentów AIESEC. Już jesteśmy ciekawi, kogo spotkamy za rok...


* * *


Z okazji Dni Babci i Dziadka składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom, życzymy Wam dużo zdrowia, pogody ducha i wielu radosnych chwil ze wspaniałymi wnukami, niech napawają Was bezgraniczną dumą i szczęściem!
* * *


Warsztaty kulinarne dla dzieci

O zdrowej mące i zawartych w niej szczoteczkach


Produkty razowe i wytrawne smaki są dla przedszkolaków nie lada wyzwaniem. Czy można przyzwyczaić ich do grahamek, razowego makaronu i gryczanych płatków na mleku? Tak, jeśli pokażemy im ziarno czy otręby i w przystępny sposób wyjaśnimy, dlaczego produkty zawierające w sobie tylko białą mąkę zapychają nasze jelita, a kasze i mąki razowe je "czyszczą". Najlepiej połączyć to z warsztatami lepienia i smakowania razowych bułeczek.

Kompetencje dzieci odnośnie jedzenia są duże: to one wiedzą co im smakuje, a co nie, kiedy czują się głodne, a kiedy są najedzone. Nie zawsze jednak to, czego dzieci chcą jest tym, czego potrzebują. To my - dorośli - dajemy im to, czego potrzebują, czyli dobrej jakości pożywienie, z którego one wybierają to, co chcą i ile chcą.

Kuchnia i jadalnia jest polem eksperymentów, dzieci są zainteresowane tym, jak powstaje jedzenie, lubią oglądać, dotykać i wąchać to, co się na nie składa - w ten sposób poznają świat, nie tylko kulinarny. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom przygotowaliśmy dla naszych przedszkolaków cykl warsztatów, na których będą mogły zobaczyć, dotknąć i posmakować zdrowych dań.

Na pierwszych zajęciach dzieci spotkały różnego rodzaju zboża, dowiedziały się dlaczego mąka biała jest mniej zdrowa od jej ciemniejszej siostry - mąki razowej. Zobaczyły otręby i zrozumiały, że są one niczym mikroszczoteczki zamiatające nasze jelita. Teraz chętniej będą jadły produkty pełnoziarniste. Nauczyły się też zagniatać z drożdżowego ciasta bułeczki w kształcie kocich łapek. To doskonałe ćwiczenie dla ich palców i dłoni, rozwijające motorykę małą, polecane wraz z przepisem na "kocie łapki", do wykonania również w domu.

Na pożegnanie odbyła się degustacja orkiszowych bułeczek z otrębami. Sunvita - firma prowadząca sklep ze zdrową żywnością (sklephildegarda.pl), dostarczyła nam mąki z prastarej odmiany orkiszu, o prozdrowotnych właściwościach. To z niej powstały bułeczki, które dzieci zjadły na warsztatach. Bardzo dziękujemy Sunvito i polecamy taką mąkę również do wypieku świątecznych ciasteczek.

Warsztaty prowadzi ciocia Monika, autorka popularnego bloga mimo-za-monika.blogspot.com

Wszystkim Mamom i Tatom, Babciom i Dziadkom przedszkolaków podajemy obiecany przepis na grahamki. Wystarczy, że zagnieciecie ciasto i w razie potrzeby podsypiecie je mąką. Wasze Pociechy same zrobią "kocie łapki", w końcu brały udział w warsztatach kulinarnych z ciocią Moniką!

KOCIE ŁAPKI - przepis
Składniki: 200g mąki razowej (może być żytnia) i 400g białej mąki pszennej plus 3 łyżki otrębów, 2 saszetki suszonych drożdży (14g), 1 czubata łyżeczka soli kamiennej bez antyzbrylaczy (polecamy sól Kłodawską), 1 i 1/2 szklanki ciepłej wody, opcjonalnie olej lub rozmącone żółtko do posmarowania grahamek.

Mąkę mieszamy w dużej misce z drożdżami i solą. Dodając ciepłą wodę wyrabiamy lekkie, elastyczne ciasto. Zostawiamy je pod przykryciem w ciepłym miejscu na godzinę (ma podwoić swoją objętość).
Następnie jeszcze raz wyrabiamy ciasto i dzielimy je na 16 części. Cztery odkładamy a z pozostałych formujemy kule. Z odłożonego ciasta toczymy 36 małych kuleczek, które doklejamy (po 3) do dużych. Tak powstanie 12 "kocich łapek" (można też zrobić zwykłe bułeczki, odciskając wzór tępą stroną noża w połowie albo na cztery, dzięki czemu wyjdą nam kajzerki albo bułki "siedleckie").
Ułożone na blasze wyłożonej papierem do pieczenia odstawiamy w ciepłym miejscu na 15 - 30 minut do wyrośnięcia. Smarujemy je delikatnie olejem lub rozmąconym żółtkiem i wstawiamy do nagrzanego piekarnika (200 stopni) na 15-20 minut. Najlepsze jeszcze ciepłe.

PS. Na warsztatach dzieci jadły bułeczki zrobione z mąki orkiszowej o szczególnych właściwościach prozdrowotnych. Bardzo dziękujemy firmie Sunvita, za dostarczenie nam tego wyjątkowego produktu. Rodziców i wszystkich zainteresowanych zachęcamy do polubienia fanpage'a sklepu - KLIK. Może warto zaopatrzyć się w żywność, która leczy?


* * *
* * *


Drodzy Rodzice,

Proponujemy wspólny przedświąteczny wyjazd do pierwszego i jedynego w świecie Muzeum Bombki Choinkowej. Niezapomnianym przeżyciem będzie samodzielne malowanie bombki, na której można zamieścić swoje imię lub dedykację dla osoby bliskiej. Piękne i oryginalne bombki mogą być także znakomitym prezentem. Zachęcamy Rodziców, Babcie, Dziadków, Ciocie i Wujków do wyprawy w magiczny świat bombek.


Nowa Dęba
WIZYTA W FABRYCE BOMBEK BILIŃSKI

19.12.2015


7.00 - Podstawienie autokaru, wyjazd do Nowej Dęby.
10.00 - przyjazd do Fabryki Bombek i Ozdób Choinkowych BILIŃSKI, obserwacja procesów tworzenia bombek, zwiedzanie fabryki, uczestnictwo w warsztatach malowania własnej bombki. Zakupy ozdób choinkowych.
Około 13.00 – wyjazd z Nowej Dęby, przejazd do Chełma
Około 16.00 – powrót do Chełma

CENA: 70 zł/os.

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem o podwyższonym standardzie
  • Opieka pilota
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Ubezpieczenie NNW (uszczerbek na zdrowiu)
  • Podatek VAT
  • Parkingi


MOŻLIWOŚĆ ORGANIZACJI OBIADU – drugie danie: frytki +kotlet z piersi kurczaka +surówka +kompot – 15 zł/osoba - deklaracje obiadowe proszę składać przy zapisie.

CENA NIE ZAWIERA BOMBKI IMIENNEJ - przy zapisie proszę podawać jaką bombkę/bombki imienną państwo sobie życzą wówczas bombki zostaną przygotowane wcześniej w cenie 5 zł. w fabryce można zamówić bombkę imienną wykonywaną na miejscu w cenie 10 zł. dostępne kolory: czerwony, granatowy, złoty.


* * *


Serdecznie zapraszamy Rodziców, Babcie i Dziadków na warsztat psychologiczny WOKÓŁ JEDZENIA. Warsztat poprowadzi pani psycholog, autorka popularnego bloga o żywieniu, która swoje kulinarne hobby połączy z wiedzą psychologiczną.

Poruszymy temat niejadków, nadwagi, dobrego jedzenia i atmosfery przy stole. Sprawdzimy w praktyce, jak działają nasze słowa skierowane do dziecka dotyczące jedzenia.

Dowiecie się Państwo jak sprawić, by kuchnia i jadalnia były źródłem pozytywnej energii dla całej rodziny.


Spotkamy się 18 listopada 2015 roku (środa)
w godzinach 16.45 - 18.00
w Akademii Juniora.


* * *


Przeminął kolejny rok przedszkolny – pełen wrażeń, pięknych chwil i nowych doświadczeń. Wraz z jego odejściem pożegnaliśmy kilkoro najstarszych wychowanków naszej Akademii. Rozstaliśmy się z Olą, Paulinką, Krzysiem i Hubertem – żakami, które kształtowaliśmy od początku działania przedszkola. Opuścili nasze mury również Amelka, Tytus, Patryk i Maciek. Wszyscy od 1 września rozpoczną nowy etap swojego życia – będą uczniami pierwszej klasy. Kochane dzieciaki – życzymy Wam z całego serca samych sukcesów, życzymy wrażliwych, mądrych i ciepłych pedagogów, umiejących rozpalać w Was głód wiedzy i ciekawość świata oraz fantastycznych nowych kolegów i koleżanek. I oczywiście zapraszamy w odwiedziny.

Nieodwracalnie kończą się wakacje… Niebawem, pełni zapału i nowych pomysłów, rozpoczniemy kolejny rok przedszkolny. Życzymy wszystkim – dzieciakom, rodzicom i nam samym, by był to dobry i owocny rok.


* * ** * *


Większość z Rodziców już pewnie wie, ale i tak przypominamy - zmieniliśmy numer konta, na które nalezy dokonywać opłat za przedszkole. Więcej w zakładce Opłaty


* * ** * *


Nasze podróże po Europie zdają się nie mieć końca...

Najpierw zwiedziliśmy naszą Ojczyznę, poczynając od pięknego Chełma i jego okolic. Zaprzyjaźniliśmy się z Duchem Bieluchem, Białym Niedźwiedziem i poznaliśmy regionalne stroje ludowe. Zrobiliśmy nawet własnoręcznie najpiękniejszą makietę Chełma, na której oczywiście nie zabrakło budynku naszego Przedszkola.

Kolejne przystanki tej wędrówki to Niemcy i Wielka Brytania. Tam naszym przewodnikiem była Ciocia Monika, która wprowadziła nas w kulturę, zwyczaje i tradycje tych krajów. Mogliśmy poznać bogactwo zabytków i piękno krajobrazów, ale też uczyliśmy się piosenek i dowiadywaliśmy różnych ciekawostek.

Do odległej Francji zabrała nas Ciocia Agnieszka. Dzięki niej zamieniliśmy się w prawdziwe modelki i modeli, a nasze Przedszkole stało się wybiegiem najwspanialszego francuskiego pokazu mody! Zwiedziliśmy Paryż i inne piękne regiony Francji, poznaliśmy rzecz jasna tamtejsze obyczaje i język. Ba! nawet umiemy zaśpiewać po francusku :)

Teraz rozpoczynamy kolejny tydzień spotkań z kulturą Europy – tym razem Ciocia Asia zabiera nas do Hiszpanii... Będzie się działo – relacja niebawem :)


* * *


W ostatnim czasie nasze żaczki odbyły niezwykłą podróż...

Udały się razem z ciociami do urokliwej i dalekiej Francji. Poznawały tamtejszą kulturę i obyczaje, słuchały pięknego języka i odkrywały wspaniałe zabytki kraju nad Sekwaną i Loarą. Wiedzą już czym jest Wersal lub Luwr, jak wygląda wieża Eiffela, Katedra Notre Damme, Łuk Triumfalny czy Bazylika Sacré Coeur. Mogły posłuchać francuskich piosenek, poznały sylwetki bohaterów i postaci historycznych.

Magia wizyty była tak duża, iż pewnego dnia nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwy wybieg, w najlepszym paryskim domu mody! W naszej galerii fotorelacja z tego nieprawdopodobnego wydarzenia :)


* * *


Nasze Żaczki uczestniczyły w programie promowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Chełmie pod tytułem CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS.

Dzieci z pomocą Smoka Dinusia starały się przekonać dorosłych o szkodliwości palenia papierosów i szkodliwości wszelkich innych zanieczyszczeń dla ich zdrowia.
Dzieci poznały związane z nikotynizmem zagrożenia, pod opieką Cioć spacerowały w okolicach przedszkola, dumnie niosąc wymalowane przez siebie plakaty z hasłem NIE PAL PRZY MNIE.

Mamy nadzieję, że ta akcja przyniesie dobry skutek w promocji zdrowia i dbaniu o dobry rozwój naszych podopiecznych

Zdjęcia z tej akcji znajdą Państwo w naszej GALERII.


* * *


Informujemy, że na stronie internetowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej w dziale
"20 minut dziennie. Codziennie! - Cała Polska Czyta Dzieciom"
zamieszczone są zdjęcia z wizyty w naszym przedszkolu pań z biblioteki.
Link do strony Biblioteki oraz do galerii zdjęć z wizyty


* * *


Drogie Babcie i Dziadkowie


Dzieci z "Akademii Juniora" serdecznie zapraszają na wspólne świętowania
Dnia Babci i Dnia Dziadka

Dzieci z grupy cioci Moniki w dniu 28 stycznia (środa) godz.10.00.
Dzieci z grupy cioci Asi i cioci Agnieszki w dniu 29 stycznia (czwartek) godz. 10.00.
Dzieci z grupy cioci Magdy w dniu 30 stycznia (piątek) godz. 10.00.


* * ** * *


DRODZY RODZICE


Przedszkole Niepubliczne Akademia Juniora bierze dzidział konkursie plastycznym zorganizowanym przez serwis buliba.pl. pt.


WIELKI KONKURS EKOLOGICZNY


Bardzo liczymy na Wasze głosy, które można oddawać tylko do niedzieli 30 listopada. Dajcie znać rodzinie i przyjaciołom! Serwis wymaga rejestracji konta, ale w zamian przewiduje nagrody dla głosujących!


Głosować należy TUTAJ


Najłatwiej znajdziecie nas wpisując na stronie w pole do wyszukiwania słowo "juniora".


Z góry dziękujemy!


* * *


Serdecznie zapraszamy na spotkanie
„FIKOŁKI NA TRZEPAKU, CZYLI JAK ZAPOBIEGAĆ TRUDNOŚCIOM SZKOLNYM”
które odbędzie się 21.11.2014 roku o godz. 16.15.W PROGRAMIE m.in.:
- Czy dzieci spiskują, żeby życie ich rodziców było niekończącym się wyzwaniem? Nie - to tylko ich rozwijające się umysły przejmują ster!
- „Schody w głowie”, czyli dlaczego warto pokonywać stopnie po kolei.


* * *


Akademia Juniora zaprasza żaczki
do wspólnego wkroczenia w nowy rok przedszkolny


Przedszkole Niepubliczne „Akademia Juniora” to propozycja dla rodziców, którym zależy na małym, przyjaznym i domowym przedszkolu, indywidualnym podejściu do dziecka, troskliwej, twórczej i zaangażowanej kadrze pedagogicznej. Naszym atutem są także grupy zróżnicowane wiekowo, co zapewnia dzieciom bogaty wachlarz emocjonalnych, społecznych i intelektualnych doświadczeń oraz stwarza bardziej naturalne i korzystne warunki harmonijnego rozwoju niż grupa jednorodna pod względem wieku. Dzieci młodsze mają od kogo przejmować wiedzę i doświadczenia, nie czują się osamotnione, ponieważ zawsze mogą liczyć na pomoc starszego kolegi, a dzieci starsze stają się bardziej empatyczne, potrzebne, kompetentne i odpowiedzialne. Dziecko przebywając w takiej grupie zajmuje coraz to inną pozycję społeczną, co pozwala mu pełnić różne role oraz kształtować różnorodne umiejętności i cechy.

Małe przedszkole to również mniej stresu dla dziecka, lepszy rozwój intelektualny, łatwiejsze osiąganie kompromisów w grupie i większe poczucie bezpieczeństwa dziecka. Według psychologów maluchy z małych przedszkoli mają wyższy poziom inteligencji społecznej.

Zapraszamy do naszej placówki – Akademia Juniora czeka.


* * *


Drodzy rodzice - przypominamy, że
w dniach od 30 czerwca do 13 lipca przedszkole będzie nieczynne.
Zapraszamy ponownie od poniedziałku 14 lipca br.


* * *


Wszystkim kochanym Tatusiom z okazji ich Święta
życzymy wszystkiego co najpiękniejsze, zdrowia i sił,
jak najwięcej miłości i radości, więcej czasu dla swoich pociech,
cierpliwości i dużo poczucia humoru
/ Zespół Niepublicznego Przedszkola Akademia Juniora


* * *


Kochane Dzieci,
Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo radości, uśmiechu, beztroskich dni i wielu serdecznych przyjaciół. Niech Wasze serca będą zawsze gorące jak słońce, a każdy dzień piękny jak bezchmurne niebo
/ Zespół Przedszkola Niepublicznego Akademia Juniora
* * *


Kochana Mamusiu
Uwielbiam gdy mi czytasz książki,
Lub gdy wplatasz w moje włosy wstążki...
Lubię gdy na kolanach mnie sadzasz
i na wiele psot ze śmiechem się zgadzasz.

Lubię z Tobą wieżę wysoką budować
Albo pyszne pierogi gotować.
Lubię gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!

Ja Ci Mamo dziś w podzięce
za Twe trudy daję serce
i przepraszam za me psoty,
za wybryki i kłopoty.

Bądź zawsze szczęśliwa, koniecznie radosna,
Niech już zawsze będzie w Twoim życiu wiosna!W ten piękny dzień chcemy złożyć Wam kochane Mamy najserdeczniejsze życzenia szczęścia, wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu, wytrwałości w pełnieniu matczynych obowiązków i wielkiej pociechy z dzieci.


* * *


Życzenia na Wielkanoc


* * *


Zapraszamy na
bezpłatne konsultacje logopedyczne

w ramach akcji "272 słowa", której partnerem jest Przedszkole Niepubliczne Akademia Juniora. Akcja została zainicjowana przez logopedów zrzeszonych na forum logopedycznym "Logopedia - terapia zaburzeń mowy" i jest skierowana jest do dzieci od 18 miesiąca życia.


Konsultacja obejmuje wywiad na temat komunikacji i rozwoju psychoruchowego dziecka oraz badanie mowy.


Konsultacje prowadzimy w dniu 26 kwietnia 2014 roku w godzinach od 9:00 do 15:00 w naszym przedszkolu.
Prosimy o telefoniczny kontakt z panią logopedą Anną Jasińską pod numerem telefonu: 506 904 183 w celu umówienia godziny konsultacji.


Plakat akcji --272 słowa--


* * *


Karnawałowe „szaleństwo”

W ostatnim czasie nasze żaczki znakomicie bawiły się na wielkim Balu Karnawałowym. Ciocie – tylko sobie znanym sposobem wyczarowały piękną podwodną krainę, pełną syren, kolorowych rybek i morskich stworzeń, nad którą czuwał sam Neptun.

Zabawa była huczna i wesoła, nie zabrakło księżniczek, bajkowych super-bohaterów, rozmaitych zwierzaków, elfów i wróżek, był policjant, cyrkowy arlekin, strażak, rajdowiec, piłkarz oraz pirat – jak na morski bal przystało! Gdy tańce i harce zmęczyły nieco małych balowiczów rozpoczął się konkurs karaoke - dzieci mogły wyśpiewać swoje ulubione przeboje. Pomimo tremy, mali artyści wykazali pełen profesjonalizm a ich występy były na najwyższym poziomie. Wszyscy uczestnicy zostali obwołani zwycięzcami – w nagrodę otrzymali gromkie brawa i łakocie.

Zainteresowanych przebiegiem balu zapraszamy do Galerii zdjęć.


* * *


Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie!
Mamy zaszczyt zaprosić Was na przedstawienie przygotowane przez dzieci.
Dnia 22 stycznia (środa) o godzinie 10:00 grupa starsza.
UWAGA ZMIANA
Dnia 30 stycznia (czwartek) godz. 10:00 grupa młodsza.


* * *


życzenia świąteczne* * *


Informujemy, że na stronie internetowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej w dziale
"20 minut dziennie. Codziennie! - Cała Polska Czyta Dzieciom"
zamieszczone są zdjęcia z wizyty w naszym przedszkolu pań z biblioteki.
Link do strony Biblioteki oraz do galerii zdjęć z wizyty


* * *


Serdecznie zapraszamy!

Pasowanie na Przedszkolaka
Grupa młodsza w piątek 25 października godz. 10:00

Przedstawienie pt. "Jesień"
Grupa starsza we wtorek 29 października o godz. 10:00


* * *


W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym
serdecznie zapraszamy rodziców dzieci
z grupy młodszej i starszej na

ZEBRANIE
w czwartek 12 września o godzinie 17:00


* * *


Szanowni Państwo,
informujemy, że nasze przedszkole pełni
wakacyjny dyżur
od dnia 15 lipca do dnia 30 sierpnia 2013 roku
.


* * *


Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się w piątek 28 czerwca
grupa młodsza - 9.30
grupa starsza - 10.30


* * ** * *www.rzecznikrodzicow.pl


* * *


Wróć do Aktualności lub na stronę główną


* * ** * *


Zaproszenie


Serdecznie zapraszamy dzieci na
Bal Karnawałowy, który odbędzie się w czwartek
dnia 7 lutego 2013 r.


* * *


Drogie Babcie i drodzy Dziadkowie
z okazji Waszego święta pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia, szczęścia, dużo zdrowia, optymizmu i zadowolenia.

Zapraszamy na uroczyste przedstawienia, które odbędą się w następujących terminach:
Grupa młodsza - 22 stycznia (wtorek) o godz. 10.30.
Grupa starsza - 23 stycznia (środa) godz.10.00.


* * *

* * *


Jesienią w naszym przedszkolu wiele się działo...


W październiku zuchy ze starszej grupy odwiedziły Chełmską Bibliotekę Publiczną im. Marii Pauliny Orsetti. Już sam początek wyprawy był dla dzieci dużym przeżyciem, bo niektórzy po raz pierwszy podróżowali autobusem! Biblioteka okazała się miejscem pełnym magii i tajemnic, w którym przemiła pani biblotekarka opowiedziała naszym przedszkolakom wiele ciekawych historii. Podróż gadająca windą do piwnic tego niezwykłego miejsca, a tam poszukiwanie kota w butach, który schował się przed dziećmi pomiędzy regałami pełnymi książek, stanowiła niezapomnianą przygodę. Pani bibliotekarka zaprosiła nas na kolejne spotkanie - podobno czasami widują tam również Bazyliszka - ale to temat na następne „spotkanie z biblioteką”, już na wiosnę...


29 października 2012 roku w Akademii Juniora miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - Pasowanie na Przedszkolaka. Wszystkie żaczki zostały uroczyście przyjęte w poczet Akademii a na dowód tego, każdy otrzymał piękny indeks. Kochane dzieciaki - z całego serca życzymy Wam samych sukcesów w waszej drodze ku wiedzy. Mamy też nadzieję spełniać Wasze dziecięce marzenia, zaspokajać ciekawość i pomagać Rodzicom w niełatwym zadaniu wychowania Was na wspaniałych ludzi.


Listopad pożegnaliśmy w Andrzejkowym nastroju zabawy i tradycyjnych wróżb. Do naszego przedszkola zawitały dwie czarodziejki (ciocia Agnieszka i ciocia Magda), czarna kotka (ciocia Asia) i kolorowa cyganka (ciocia Paulina). Było wesoło i radośnie a magii i czarom nie było końca...


Bardzo obfity w wydarzenia był dla naszych milusińskich początek grudnia.


Na samym początku przyszedł do nas pracownik Poczty Polskiej (tata naszego kolegi Antosia) w towarzystwie pana listonosza. Panowie opowiedzieli naszym milusińskim historię o tym, jak ludzie dawniej przesyłali do siebie wiadomości. Pokazali z bliska jak wygląda skrzynka na listy i pozwolili postemplować kartki prawdziwym stemplem pocztowym. Na koniec spotkania dzieci mogły wrzucić do skrzynki napisane wcześniej listy do Świętego Mikołaja.


4 grudnia swoje święto obchodzą wszyscy górnicy. W Chełmie również mamy kopalnię - kopalnię kredy. Dlatego też odwiedzili nasze przedszkole dwaj panowie górnicy, którzy w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedzieli dzieciom o trudach tego niezwykłego zawodu. Przynieśli ze sobą wydobyte w kopalni kawałki kredy a maluchy powitały ich ubrane w odświętne górnicze czapki.


Jednym z najbardziej oczekiwanych dni w roku jest dla dzieci 6 grudnia - dzień, w którym prezenty rozdaje Święty Mikołaj. Nie ominął on Akademii Juniora i wraz ze swą pomocnicą Śnieżynką rozdał naszym żakom moc fantastycznych prezentów. Uciecha była ogromna.


Święty Mikołaju - bardzo Ci dziękujemy i zapraszamy ponownie za rok:):):) Dzieci obiecały być grzeczne!* * *


"Ozdoby Bożonarodzeniowe z papieru w terapii dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym”

Szanowni Państwo


Chcielibyśmy zaproponować wszystkim zainteresowanym, rodzicom ale również nauczycielom pracującym z dziećmi i młodzieżą warsztaty poświęcone wykonywaniu ozdób bożonarodzeniowych prowadzone przez mgr Sylwię Talik, pedagoga, oligofrenopedagoga, dyplomowanego instruktora żywieckiego zdobnictwa bibułkowego, doświadczonego wychowawcę świetlic socjoterapeutycznych, wieloletniego pracownika organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży, prywatnie mamę czwórki dzieci.


Warsztaty odbędą się w dniu 26 listopada o godz.15.30
w Przedszkolu Niepublicznym "Akademia Juniora" przy Alei 3 Maja 10 w Chełmie.
Ilość miejsc ograniczona.


Koszt udziału w szkoleniu wynosi 90zł./os. (cena zawiera: 5 godzin zajęć dydaktycznych, materiały szkoleniowe, dyplom ukończenia warsztatów oraz serwis kawowy). Osobom, które w tytule przelewu wpiszą hasło "Akademia Juniora", przedszkole dofinansuje 1/3 ceny szkolenia, w związku z czym koszt udziału w zajęciach wyniesie 60zł/os.Zapisy bezpośrednio u organizatora poprzez stronę internetową: artcart.pl/zapisy

Więcej informacji na ten temat znajdą Państw na stronie www: artcart.pl
Poniżej kilka zdjęć obrazujących tematykę zajęć.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej niepowtarzalnej szansy poznania technik arteterapeutycznych i rękodzielniczych charakterystycznych dla Beskidu Żywieckiego.
* * *


/11.02.2012/

Drodzy rodzice, zapraszamy na bal karnawałowy w naszym przedszkolu. Szczegóły w zakładce Aktualności.

Przejdź do Aktualności

/30.01.2012/

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym zmianie uległ nasz adres mailowy. Korespondencję elektroniczną proszę wysyłać na adres:
przedszkole@akademiajuniora.com.pl


/28.01.2012/

Uwaga! Nastąpiła zmiana banku oraz numeru konta, na które należy dokonywać płatności. Nowy numer konta znajdą Państwo w zakładce Opłata.

Przejdź do Opłat

/20.01.2012/

Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy najserdeczniejsze źyczenia wszystkim Babciom i Dziadkom oraz zapraszamy na uroczystość z okazji Waszego święta 25 stycznia (środa) o godz.11.00.

Czytaj więcej

/22.12.2011/

Właśnie dodaliśmy dwie nowe galerie. Możecie Państwo obejrzeć zdjęcia z przygotowań do pasowania na Przedszkolaka oraz z samej uroczystości.

Wejdź do Galerii

/07.12.2011/

Ponownie zapraszamy do galerii zdjęć. Można tam obejrzeć fotorelację z zajęć edukacyjnych, plastycznych i językowych, jakie każdego dnia odbywają się w naszym Przedszkolu.

Czytaj więcej

/28.11.2011/

Zapraszamy do zakładki Galeria. Umieściliśmy tam kilknaście ostatnich zdjęć.

Czytaj więcej

/21.09.2011/

O ile bliski kontakt z osoba dorosłą jest niezwykle ważny, to przychodzi taki moment, kiedy dziecko  powinno mieć stworzone szanse uczestniczenia w grupie  wraz z innymi dziećmi. Człowiek jest istotą społeczną, dlatego udział w wychowaniu przedszkolnym jest bardzo ważnym elementem w rozwoju poznawczym, społecznym i emocjonalnym dziecka. W przedszkolu dziecko poznaje zasady życia w grupie.

Czytaj więcej

 

/31.08.2011/

Przedstawiamy Państwu opłaty za przedszkole w roku szkolnym 2011/2012. Szczegółowe informacje znajdziecie w zakładce "Opłaty" lub klikając w odnośnik "czytaj więcej"

Czytaj więcej

/19.08.2011/

Chcesz, by Twoje dziecko rozwijało się prawidłowo, było radosne, pełne energii i aktywnie uczestniczyło w zabawach i kontaktach z rówieśnikami? 
Zapisz je do Akademii Juniora! 
Najlepsze przedszkole dla Twojego dziecka!

Czytaj więcej* * *


Dziś w przedszkolu śmiech i tańce,
z wodzirejem mamy bal.
Przyszły różne przebierańce
z przystrojonych pięknie sal.


A więc karnawał czas zacząć!!!
Żaczki z „Akademii Juniora” nie mogą się już doczekać!


A dla Rodziców specjalne zadanie mamy:
pójdą w ruch maszyny do szycia
i dla każdego dziecka zrobią piękne okrycia.


Każde dziecko duże, małe,
lubi bale w karnawale.
Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też,
są cyganki, wróżki, żabki,
jest i batman, jest i jeż.


Drodzy rodzice, informujemy, że Bal Karnawałowy w Przedszkolu Niepublicznym „Akademia Juniora” odbędzie się 16 lutego 2012 roku (czwartek) w godzinach zajęć dydaktycznych.
Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom oraz zapraszamy na uroczystość z okazji Waszego święta 25 stycznia (środa) o godz.11.00.

Historia Dnia Babci i Dziadka

Dnia 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci a 22 stycznia Dzień Dziadka. Są to szczególne dni, w których wnuki składają swoim babciom i dziadkom życzenia, w sposób szczególny chcą podziękować za ciepło i miłość.

W Polsce Dzień Babci obchodzony jest 21 stycznia, tego samego dnia święto to obchodzone jest również w Brazylii i Bułgarii, w Hiszpanii 26 lipca, natomiast we Francji i Wielkiej Brytanii jest to ruchome święto. We Francji ten szczególny dzień fetowany jest w pierwszą niedzielę marca a w Wielkiej Brytanii w pierwszą niedzielę października.

 

W Polsce pomysł powstania święta pojawił się w tygodniku "Kobieta i życie" w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować "Express Poznański". W roku 1966 również "Express Wieczorny" ogłosił dzień 21 stycznia "dniem babci". Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.


W tradycji amerykańskiej (USA, Kanada) odpowiednikiem naszych dni dziadka i babci jest Narodowy Dzień Dziadków. W Stanach Zjednoczonych jest to święto oficjalnie zatwierdzone przez Kongres i prezydenta, ustanowione w 1978 roku przez J. Cartera na pierwszą niedzielę po święcie Pracy, które obchodzone jest w pierwszy poniedziałek września zarówno w USA, jak i Kanadzie. Tak więc Dzień Dziadków w obu krajach również obchodzony jest we wrześniu.
Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód. Zajęcia mają na celu usamodzielnienie dziecka i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i panią nauczycielką. Każde spotkanie trwa 120 minut.

Dzięki zajęciom adaptacyjnym dzieci stopniowo przygotowują się do przekroczenia progu przedszkola. Stają się także gotowe do samodzielnej zabawy i edukacji przedszkolnej. Oswajają się z nowymi koleżankami i kolegami oraz osobami dorosłymi. Poznają również przedszkole i jego otoczenie.
W czasie zajęć adaptacyjnych prowadzimy zabawy plastyczne, muzyczne, edukacyjne i gimnastyczne.

Mamo, Tato!

  • Czy chcesz, aby Twoje dziecko bez stresu i z wielką radością powędrowało do przedszkola?

  • Czy martwisz się, jak zareaguje na nowe otoczenie, nowych kolegów i nową Panią?

  • Zastanawiasz się czy jest wystarczająco samodzielne, by podołać wszystkim wyzwaniom?


Nie zastanawiaj się dłużej! Pomóż swojemu dziecku oswoić nieznane i poznać radość bycia przedszkolakiem. Przygotuj pociechę do przekroczenia progu przedszkola bez stresu i płaczu, po prostu z uśmiechem na ustach :) Posyłając swoje dziecko na zajęcia adaptacyjne, zwiększasz szansę, że Twój maluch stanie się uśmiechniętym i odważnym przedszkolakiem.

 

Zajęcia adaptacyjne odbędą się w dniach 29, 30, 31 sierpnia 2011 roku
w godzinach 9.00 - 11.00 oraz 16.00 - 18.00.

 

Zajęcia adaptacyjne przeznaczone są dla każdego dziecka, które chce się zapoznać z naszym przedszkolem:-)
Prosimy o zapewnienie dziecku obuwia na zmianę.


Rezerwacja dogodnego terminu - tel. 798 408 435 lub 517 653 713
Zajęcia adaptacyjne są bezpłatne!!!

 

Program zajęć adaptacyjnych:

* Dzień pierwszy: Poznajemy nasze przedszkole - "Bo w przedszkolu fajnie jest", w tym dniu proponujemy podróż po przedszkolu, dzieci z rodzicami zapoznają się z ajbliższym otoczeniem (salą zajęć, szatnią, łazienką), w programie liczne zabawy i...niespodzianki.

* Dzień drugi: Poznajemy nasze przedszkole - "W tęczowej krainie", w tym dniu zabierzemy dzieci do miejsca pełnego niezwykłych kolorów, w którym każdy będzie miał okazję zobaczyć tęczę.

* Dzień trzeci: Poznajemy nasze przedszkole - "W krainie Bajkolandii", w tym dniu zaprosimy dzieci do magicznej krainy Bajkolandii, nie zabraknie licznych zabaw i niespodzianek.Wróć do Aktualności lub na stronę główną